Fundacja Agencja Regionalnego Monitoringu Atmosfery Aglomeracji Gdańskiej

ul. Brzozowa 15A 80-243 Gdańsk
tel. 58 301 48 84, tel./fax 58 301 48 84 (33)

Aktualności

Aktualności

Zajęcia w Zespole Szkół nr 13 w Gdyni

2016-01-22

21 stycznia  2016 r. w  Zespole Szkół nr 13 w Gdyni im. Franciszka Sokoła przy ulicy Chwaszczyńskiej  26 w Gdyni odbyły się zajęcia edukacyjne ne temat zanieczyszczeń powietrza . Zajęcia odbyły się w czterech  klasach: trzech  VI oraz jedenj V klasie ,zajęcia poprowadziła p. Michalina Bielawska.

Na lekcjach omówiono następujące zagadnienia: czym jest powietrze atmosferyczne i zanieczyszczenie powietrza, jakie są zanieczyszczenia powietrza, rodzaje zanieczyszczeń, skutki zanieczyszczeń (wpływ zanieczyszczonego powietrza na środowisko, klimat, zdrowie ludzi), omówiono sposoby walki z zanieczyszczeniami powietrza, źródła informacji o jakości powietrza w województwie pomorskim.

Na początku lekcji uczniowie otrzymali broszury edukacyjne, które rozwiązywali podczas zajęć. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach m.in brały udział w dyskusji podczas zajęć m.in. na temat źródeł zanieczyszczeń, zapobieganiu zanieczyszczeniu powietrza atmosferycznego   oraz rozwiązywali rebusy, krzyżówkę oraz wykreślankę . Podczas zajęć uczniowie obejrzeli animacje edukacyjne na temat tego co można spalić w piecu i jaki to ma wpływ na powietrze atmosferyczne. Poniżej  zdjęcia z zajęć.2006 Wszelkie prawa zastrzeżone dla Fundacji ARMAAG