Fundacja Agencja Regionalnego Monitoringu Atmosfery Aglomeracji Gdańskiej

ul. Brzozowa 15A 80-243 Gdańsk
tel. 58 301 48 84, tel./fax 58 301 48 84 (33)

Aktualności

Aktualności

Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 48 w Gdyni

2016-02-18

11 lutego 2016 r. w  w Szkole Podstawowej  nr 48 w Gdyni odbyły się zajęcia edukacyjne . Zajęcia odbyły się w  dwóch klasach  pierwszych ,poprowadziła je p. Michalina Bielawska.

Na lekcjach omówiono następujące zagadnienia: czym jest powietrze atmosferyczne i zanieczyszczenie powietrza, jakie są zanieczyszczenia powietrza, rodzaje zanieczyszczeń, skutki zanieczyszczeń (wpływ zanieczyszczonego powietrza na środowisko, klimat, zdrowie ludzi, zwierząt, roślin), omówiono sposoby walki z zanieczyszczeniami powietrza, źródła informacji o jakości powietrza w województwie pomorskim, informację o stronie internetowej przeprowadzanej akcji edukacyjnej .

 Na początku lekcji uczniowie otrzymali broszury edukacyjne, które rozwiązywali podczas zajęć. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach m.in brały udział w dyskusji podczas zajęć m.in. na temat źródeł zanieczyszczeń, zapobieganiu zanieczyszczeniu powietrza atmosferycznego   oraz rozwiązywali rebusy, graf oraz korolowali dymy  . Podczas zajęć uczniowie obejrzeli animacje edukacyjne na temat tego co można spalić w piecu i jaki to ma wpływ na powietrze atmosferyczne.

2006 Wszelkie prawa zastrzeżone dla Fundacji ARMAAG