Fundacja Agencja Regionalnego Monitoringu Atmosfery Aglomeracji Gdańskiej

ul. Brzozowa 15A 80-243 Gdańsk
tel. 58 301 48 84, tel./fax 58 301 48 84 (33)

Aktualności

Aktualności

Zajęcia w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie

2018-04-09

28 marca 2018 r. w  Powiatowym  Zespole  Kształcenia Specjalnego  w Wejherowie odbyły się zajęcia edukacyjne. Zajęcia odbyły się w  jednej grupie (uczniowie III gimnazjum), poprowadziła je p. Michalina Bielawska.

Na zajęciach  omówiono następujące zagadnienia: czym jest powietrze atmosferyczne i zanieczyszczenie powietrza, jakie są zanieczyszczenia powietrza, rodzaje zanieczyszczeń, skutki zanieczyszczeń (wpływ zanieczyszczonego powietrza na środowisko, klimat, zdrowie ludzi, zwierząt, roślin), omówiono sposoby walki z zanieczyszczeniami powietrza, źródła informacji o jakości powietrza w województwie pomorskim.

Na początku lekcji uczniowie otrzymali broszury edukacyjne, które rozwiązywali podczas zajęć. Młodzież aktywnie uczestniczyłya w zajęciach m.in brała udział w dyskusji podczas zajęć m.in. na temat źródeł zanieczyszczeń, zapobieganiu zanieczyszczeniu powietrza atmosferycznego  oraz rozwiązywali rebusy  i graf . Podczas zajęć uczniowie obejrzeli animacje edukacyjne na temat tego co można spalić w piecu i jaki to ma wpływ na powietrze atmosferyczne.

Poniżej zdjęcia z zajęć.

2006 Wszelkie prawa zastrzeżone dla Fundacji ARMAAG