Aktualności

Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 10 oraz Gminazjum nr 4 w Rumi

2017-11-24

20 listopada  2017 r. w  Szkole Podstawowej  nr 10  przy ul Górniczej 19 oraz w Gimnazjum nr 4  przy ul. Batorego 29  w Rumi  odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach kamapnii edukacyjnej dla mieszkańców Rumi  realizowanej w projekcie: pn.: „Poprawa jakości powietrza Rumi poprzez modernizację źródeł energii cieplnej w budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Rumi” realizowanego
w ramach konkursu „Czyste powietrze Pomorza” (edycja 2016).
Zajęcia odbyły się w  trzech klasach w SP10 : 4b,6c  oraz 7b, z kolei w Gimnazjum nr 4 zajęcia odbyły w trzech klasach drugich : 2c,2b oraz 2 B, poprowadziła je p. Michalina Bielawska.

Na lekcjach omówiono następujące zagadnienia: czym jest powietrze atmosferyczne i zanieczyszczenie powietrza, jakie są zanieczyszczenia powietrza, rodzaje zanieczyszczeń, skutki zanieczyszczeń (wpływ zanieczyszczonego powietrza na środowisko, klimat, zdrowie ludzi, zwierząt, roślin), omówiono sposoby walki z zanieczyszczeniami powietrza, źródła informacji o jakości powietrza w województwie pomorskim.

Na początku lekcji uczniowie otrzymali broszury edukacyjne badź quiz , które rozwiązywali podczas zajęć. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach m.in brały udział w dyskusji podczas zajęć m.in. na temat źródeł zanieczyszczeń, zapobieganiu zanieczyszczeniu powietrza atmosferycznego   oraz rozwiązywali rebusy, graf oraz korolowali dymy . Podczas zajęć uczniowie obejrzeli animacje edukacyjne na temat tego co można spalić w piecu i jaki to ma wpływ na powietrze atmosferyczne. Poniżej  zdjęcia z zajęć.

 

2006-2008 Wszelkie prawa zastrzeżone dla Fundacji ARMAAG

projekt i realizacja: zjednoczenie.com