Aktualności

Zajęcia w Szkole Podstawowej w Niestępowie

2018-05-24

22 maja  2018 r. w Szkole Podstawowej im. Więźniów Obozu Stutthof w Niestępowie przy ulicy Raduńskiej 62 odbyły się zajęcia edukacyjne ne temat zanieczyszczeń powietrza. Zajęcia odbyły się w czterech  klasach: jednej   VI,  jednej V klasie oraz dwóch czwartych, zajęcia poprowadziła p. Michalina Bielawska.

Na lekcjach omówiono następujące zagadnienia: czym jest powietrze atmosferyczne i zanieczyszczenie powietrza, jakie są zanieczyszczenia powietrza, rodzaje zanieczyszczeń, skutki zanieczyszczeń (wpływ zanieczyszczonego powietrza na środowisko, klimat, zdrowie ludzi), omówiono sposoby walki z zanieczyszczeniami powietrza, źródła informacji o jakości powietrza w województwie pomorskim.

Na początku lekcji uczniowie otrzymali broszury edukacyjne, które rozwiązywali podczas zajęć. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach m.in brały udział w dyskusji podczas zajęć m.in. na temat źródeł zanieczyszczeń, zapobieganiu zanieczyszczeniu powietrza atmosferycznego   oraz rozwiązywali rebusy, krzyżówkę oraz wykreślankę . Podczas zajęć uczniowie obejrzeli animacje edukacyjne na temat tego co można spalić w piecu i jaki to ma wpływ na powietrze atmosferyczne. Poniżej  zdjęcia z zajęć.

 

 

2006-2008 Wszelkie prawa zastrzeżone dla Fundacji ARMAG

projekt i realizacja: zjednoczenie.com