Aktualności

Zajęcia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Gdyni

2019-01-30

29 stycznia 2019 r. w  Zespole Szkolno - Przedszkolnym   nr 1 w Gdyni przy ul. Wiczlińskiej  93 dbyły się zajęcia edukacyjne. Zajęcia odbyły się w czterech  klasach czwartych, poprowadziła je p. Michalina Bielawska.

Na zajęciach  omówiono następujące zagadnienia: czym jest powietrze atmosferyczne i zanieczyszczenie powietrza, jakie są zanieczyszczenia powietrza, rodzaje zanieczyszczeń, skutki zanieczyszczeń (wpływ zanieczyszczonego powietrza na środowisko, klimat, zdrowie ludzi, zwierząt, roślin), omówiono sposoby walki z zanieczyszczeniami powietrza, źródła informacji o jakości powietrza w Gdyni.

Na początku lekcji uczniowie otrzymali broszury edukacyjne, które rozwiązywali podczas zajęć. Dzieci aktywnie uczestniczyły  w zajęciach m.in brała udział w dyskusji podczas zajęć m.in. na temat źródeł zanieczyszczeń, zapobieganiu zanieczyszczeniu powietrza atmosferycznego  oraz rozwiązywali rebusy  i graf . Podczas zajęć uczniowie obejrzeli animacje edukacyjne na temat tego co można spalić w piecu i jaki to ma wpływ na powietrze atmosferyczne.

Poniżej zdjęcia z zajęć.

 

2006-2008 Wszelkie prawa zastrzeżone dla Fundacji ARMAG

projekt i realizacja: zjednoczenie.com